Meerderheid denkt dat gezonde voeding de gezondheidszorg goedkoper kan maken

55% van de Nederlanders is het eens met de stelling: “Het eten van gezonde voeding brengt de kosten van de gezondheidszorg omlaag.” Slechts 17 procent van de respondenten is het niet eens met deze stelling. Een kwart van de Nederlanders heeft geen duidelijke mening hierover. Dit blijkt uit de Foodmonitor van Food for Food en Intomart GfK. 

De relatie tussen voeding en gezondheid is regelmatig onderwerp van discussie. Wat gezonde voeding is of een gezond voedingspatroon, alleen al daarover zijn veel deskundigen het doorgaans niet altijd eens. En ook over causale verbanden tussen voeding en gezondheid kunnen slechts in beperkte mate conclusies worden getrokken.

De vraag in deze Foodmonitor richt zich echter op het gevoel dat onder de bevolking leeft over deze relatie tussen voeding en gezondheidszorg. Natuurlijk heeft ‘De Nederlander’ niet ineens verstand van voedingspatronen en uitgebalanceerde diëten, laat staan inzicht in de kostenstructuur van de gezondheidszorg. En ook staat deze Foodmonitor los van de vraag of gezonde voeding zelf duurder of goedkoper is dan ongezonde.

Het idee dat de Nederlander heeft bij gezonde voeding en gezondheidszorg is hier het onderwerp.

55% van de Nederlanders is het eens met de stelling: “Het eten van gezonde voeding brengt de kosten van de gezondheidszorg omlaag.” Slechts 17 procent van de respondenten is het niet eens met deze stelling.

Er zijn grote verschillen te zien in de meningen over deze stelling tussen respondenten van verschillend opleidingsniveau. Onder hoogopgeleiden is zelfs twee derde (66%) het (helemaal) eens met deze stelling, ten opzichte van 40% onder laagopgeleiden.

Uitgesplitst naar leeftijdsgroepen blijkt dat jongeren ietsje minder overtuigd zijn van de stelling (49% tot 50 jaar), dan de groep 50-plus. Opvallend is verder dat mannen en vrouwen hierin geen verschillen laten zien.

 

De vraag

Kunt u aangeven wat u vindt van de volgende stelling: ‘Het eten van gezonde voeding brengt de kosten van de gezondheidszorg omlaag.’

 

De cijfers

FrequentiePercentageCumulatief
Helemaal mee eens31215,015,0
Mee eens82339,654,6
Niet mee eens/ niet mee oneens51925,079,6
Mee oneens24611,891,4
Helemaal mee oneens1085,296,6
Weet niet703,4100,0
Total2078100,0 

 

De conclusie

Meer dan de helft van de Nederlanders denkt dat het eten van gezonde voeding de kosten van de gezondheidzorg omlaag zou kunnen brengen.

 

Leeftijd

18-3435-4950-6465+Totaal
Helemaal mee eens15,1%12,0%15,2%19,7%15,1%
Mee eens43,2%37,6%39,5%37,6%39,6%
Niet mee eens/ niet mee oneens18,1%29,5%26,6%25,5%25,0%
Mee oneens13,3%12,6%11,2%9,2%11,8%
Helemaal mee oneens5,8%6,3%3,6%4,5%5,1%
Weet niet4,4%1,9%3,9%3,4%3,4%
Totaal100,0%100,0%100,0%100,0%100,0%

 

 

Opleiding

LaagMiddenHoogTotaal
Helemaal mee eens10,6%14,0%19,3%15,0%
Mee eens29,8%39,3%46,4%39,6%
Niet mee eens/ niet mee oneens33,8%25,9%18,1%25,0%
Mee oneens13,0%12,2%10,5%11,8%
Helemaal mee oneens8,0%4,8%4,0%5,2%
Weet niet4,7%3,8%1,8%3,4%
Totaal100,0%100,0%100,0%100,0%

 

 

Geslacht

ManVrouwTotaal
Helemaal mee eens15,3%14,7%15,0%
Mee eens39,9%39,4%39,6%
Niet mee eens/ niet mee oneens24,9%25,1%25,0%
Mee oneens9,7%13,9%11,8%
Helemaal mee oneens6,4%4,0%5,2%
Weet niet3,8%2,9%3,4%
Totaal100,0%100,0%100,0%


 

 

 

Reacties

Reageer

Login om te reageren

Ik heb nog geen gebruikersnaam en wachtwoord





Robuuste marktposities

Column

JAN PETER VAN DOORN

De marketing voorbij

De marketing voorbij Er is een groeiende twijfel over de vraag of onze huidige economische systemen nog wel goed functioneren. Dat geldt nog steeds voor de bankensector, die ondanks alle malaise hetzelfde is gebleven. Eveneens geldt dat voor de zorgsector, die onbetaalbaar is geworden en waarin de rol van de grote roerganger, de farmaceutische industrie, steeds meer ter discussie staat. En natuurlijk gaat het ook op voor onze eigen agrofoodsector.  [ Lees meer ]

Laatste reacties

  • Hoi Theo, ik begrijp echt wel wat je bedoelt en ik snap dat partijen...
    Jan Peter van Doorn - 28 februari 2014 11:39
  • He Jan-Peter, ik zie nu pas deze column (bij toeval), en het lijkt...
    Theo - 28 februari 2014 11:22
  • Wat in Nederland als sinds de jaren 80 ontbreekt is voedingsonderwijs....
    wilmaculinair - 19 februari 2014 13:18
  • Dat de interesse in gezonde voeding toeneemt is duidelijk merkbaar....
    b-berry - 24 oktober 2013 17:02
  • Hoi Olaf,
    Nee geldt voor sectoren, maar die van food het mijn...
    Jan Peter van Doorn - 15 maart 2013 15:46
  • Beste Jan Peter,
    Helder verhaal, maar zeker niet alleen voor de...
    Olaf - 14 maart 2013 14:20
  • Paul,
    Dank voor je reactie. Ik deel je mening dat Topsectoren beleid...
    Edwin Palsma - 07 februari 2013 11:50
  • Een goede analyse van de controverse die nu bestaat: het MKB zou de...
    Paul Visschedijk - 04 februari 2013 12:53
TrendboxBanner 2 TOP